Шкільні події

Гімназія «Міленіум» №318 І-ІІІ ступенів м. Києва

Головним завданням проекту «Шкільний офіцер поліції» є створення безпечного середовища у загальноосвітніх навчальних закладах. Воно реалізується через здійснення ефективної профілактики правопорушень серед учнів, застосування відновних практик задля попередження конфліктів, правопорушень та інших негативних явищ.

Гімназія «Міленіум» №318 бере участь у проекті «Шкільний офіцер поліції»

police inspector
проекті «Шкільний офіцер поліції»

Українські спеціалісти разом із канадськими колегами розробили методичні рекомендації до програми «Школа і поліція» щодо проведення просвітницько-профілактичних занять з учнями 1-11 класів. В подальшому її ухвалило Міністерство освіти і науки України для використання у загальноосвітніх навчальних закладах.

Програма складається з двадцяти п’яти занять, з яких шість – для молодших класів та дев’ятнадцять – для старших. «Школа і поліція» у інтерактивній формі дозволяє розкрити такі важливі теми, як безпечна поведінка на дорозі та в побуті, поведінка у стресових або небезпечних ситуаціях, права дитини, запобігання та протидія насильству у сім’ї, булінгу тощо.


Для участі у програмі в якості шкільних офіцерів відібрали патрульних поліцейських, які пройшли тренінг та приступили до втілення проекту

Заняття побудовані таким чином: після короткої теоретичної частини, учні перевіряють ті чи інші тези на практиці. Для учнів молодшого класу заняття проводять у формі гри – використовують спеціальні ігрові набори та ляльок. З середніми та старшими класами під час групової роботи відпрацьовуються різні практичні ситуації. Оскільки заняття проводять одночасно для груп максимум з тридцяти дітей, кожен учень задіяний та долучається до гри або обговорення, що сприяє кращому засвоєнню матеріалу.

Окремим напрямком роботи шкільних офіцерів є налагодження взаємодії з батьками. В цілому вони позитивно ставлять до шкільних офіцерів. Проте трапляються і випадки, коли батьки, на жаль, не розуміють, що саме вони несуть повну відповідальність за здоров’я та благополуччя своєї дитини, а деякі методи виховання, що вони ними користуються, не завжди ефективні для сучасної молоді.

На даний момент проект діє у Києві, Львові, Одесі та Івано-Франківську. До 2018 навчального року програму впровадять у школах Дніпра, Харкова, Сєверодонецька, Лисичанська, Рубіжного, Чернівців, Кропивницького. В планах також запуск проекту у всіх містах, де діють Управління патрульної поліції. До програми загальноосвітні навчальні заклади долучаються виключно за власним бажанням.


Проект «Шкільний офіцер поліції» є моделлю співробітництва

Співробітництва загальноосвітніх навчальних закладів і Управлінь патрульної поліції Департаменту патрульної поліції у Києві, Одесі, Івано-Франківську та Львові на період 2016 – 2017 навчального року.

Впровадження проекту відбувалося поступово, нормативною основою стали накази Національної поліції та Департаменту патрульної поліції, меморандуми між Міністерством внутрішніх справ і Міністерством освіти України, а також між Департаментом патрульної поліції та Департаментом освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Важливе

Новий порядок зарахування дітей до школи

11 травня 2018

8 травня набув чинності новий порядок зарахування дітей до школи. Найбільше хвилюються батьки...

Детальніше...

Популярні

Дитячий садок